Tomasz Adamek: Wiem, że nadal mogę wygrywać z najlepszymi

PRZEGLĄD PRASY. - Wiem, że nadal mogę wygrywać z najlepszymi. Dlatego w sierpniu zaczynam treningi. A w październiku wchodzę do ringu - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? pięściarz wagi ciężkiej Tomasz Adamek.

38-letni Polak w marcu przegrał jednogłośnie na punkty walkę z Wiaczesławem Głazkowem. Porażka z Ukraińcem oznacza, że Adamek prawdopodobnie nie dostanie już szansy walki o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej. Wiele wskazuje na to, że pięściarz z Gilowic w październiku wróci na ring. Według "Przeglądu Sportowego" jego rywalem ma być Ray Austin lub David Haye.

- Jest wiele propozycji, na razie trudno mówić o konkretach. Może w tym tygodniu coś się wyjaśni. Wszystko jest możliwe. Nazwisko Adamek nadal przyciąga uwagę. Także stacji telewizyjnych. Nie zapomina o mnie ani amerykańskie HBO, ani Polsat - mówi "PS" Adamek.

Jakiego Adamka mogą spodziewać się kibice? - Trochę starszego, ale nie gorszego. Po ostatniej walce, porażce z Głazkowem, miałem wiele wątpliwości. Wiedziałem, że pojedynek o mistrzostwo oddalił się, może bezpowrotnie. Teraz już się nie waham. Wiem, że nadal mogę wygrywać z najlepszymi. Dlatego w sierpniu zaczynam treningi. A w październiku wchodzę do ringu - kończy były mistrz świata WBC w kategorii półciężkiej.

Więcej o: