Boks. Adamek najcięższy w karierze przed walką z Chambersem

Przed walką z Eddiem Chambersem Tomasz Adamek ważył 102,1 kg. Ceremonia ważenia odbyła się w piątek w Newark. W tym samym mieście, w sobotę, dojdzie do pojedynku. Polak jest od swojego rywala cięższy o ponad 10 kilogramów.

30-letni Amerykanin waży obecnie 91,6 kg. Tak lekki nie był od swojego debiutu w 2000 roku. Obaj pięściarze mają identyczny zasięg ramion i zbliżony wzrost: 185-187 cm. Ich atutem są szybkie ręce, jak na wagę ciężką brakuje im nokautującego ciosu, wykazali się nieraz głową odporną na ciosy. Chambers ustępuje wyraźnie Polakowi jeśli chodzi o ruchliwość w ringu.

W sobotę oprócz walki Adamka, Polacy będą emocjonować się pojedynkiem naszej piłkarskiej reprezentacji z Czechami we Wrocławiu - na tym samym stadionie, na którym Adamek bił się z Witalijem Kliczką. Różnica czasu powoduje, że Adamek zdąży jeszcze obejrzeć mecz w domu, przed wyjazdem do hali Prudential, od której dzieli go kilkanaście minut jazdy samochodem. - Nie wiem, czy będę mógł obejrzeć cały mecz co do minuty, ale na pewno będę podglądał, co się w Polsce dzieje. Obejrzałem cały mecz z Rosją i uważam, że nasi piłkarze zagrali bardzo dobrze - uważa Adamek.

Więcej o boksie w serwisie Bokser.org ?

Więcej o: