Boks. Adamek zmierzy się z Chambersem

W środę Tomasz Adamek (45-2, 28 KO) podpisał kontrakt na walkę z Eddie`m Chambersem (36-2, 18 KO). Pięściarze zmierzą się w sobotę 16 czerwca w Prudential Center w Newark. Walkę polskiego pięściarza w Stanach pokaże stacja telewizyjna NBC Sports Network w ramach "Fight Night".

- Cieszę, się że sfinalizowałem sprawę tej walki jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Teraz mogę spokojnie zasiąść do świąt z moją rodziną - mówi zadowolony "Góral". - Chambers jest bardzo dobrym zawodnikiem o dobrym rekordzie. Przegrał tylko walki z Władimirem Kliczką oraz Aleksandrem Powietkinem. Chambers jest twardy w ringu. Zapowiada się dobra walka, a ja nie zawiodę swoich kibiców. Bardzo dziękuję im za wsparcie i ciepłe słowa, które do mnie dotarły po mojej walce z Nagy`m Aguilerą - zakończył Polak, który już w najbliższy poniedziałek poleci do St. Louis, gdzie pod okiem, swojego trenera Rogera Bloodworth , zacznie treningi.

Chambers ma na koncie 36 zwycięstw - połowę z nich przez nokaut. Przegrał tylko dwie walki, z czego raz został znokautowany.

Sześciu jego dotychczasowych rywali pochodziło spoza USA.

W styczniu 2008 r. Chambers przegrał z Aleksandrem Powietkinem. W najważniejszej walce życia, stoczonej 20. marca 2010 r., po raz pierwszy powalczył o tytuł mistrzowski WBO w wadze ciężkiej - z Władimirem Kliczką. Amerykanin wytrzymał prawie całą walkę, choć dość wyraźnie przegrywał na punkty. Został znokautowany pięć sekund przed końcem pojedynku.

Brat Władimira, Witalij, 10. września 2011 r. pokonał Adamka we Wrocławiu w dziesiątej rundzie przez techniczny nokaut.

100 punktów Chamberlaina w meczu i inne magiczne wyczyny w sporcie

 

Więcej o boksie na bokser.org ?

Więcej o: