Adamek o walce z Aguilerą: Gardy opuszczać nie będę

Już w sobotę Tomasz Adamek wróci na ring po wrześniowym pojedynku z Witalijem Kliczką. Rywalem polskiego pięściarza na nowojorskim Brooklynie będzie Nagy Aguilera.

25-letni bokser z Dominikany w ostatnim okresie zwycięstwa przeplata porażkami, ale z wymagającymi przeciwnikami (min. Samuel Peter, Maurice Harris, Antonio Tarver, Chris Arreola). Głośno zrobiło się o nim w grudniu 2009 roku, kiedy to już w pierwszej rundzie znokautował byłego mistrza świata Olega Maskajewa, tym samym kończąc jego karierę. Inne zwycięskie walki z reguły też kończy szybko.

- Czujnym trzeba być w każdej walce. Gardy opuszczać nie będę, bo w wadze ciężkiej każdy przeciwnik ma czym uderzyć. Nie mogę popełnić żadnego błędu, bo może to drogo kosztować. Muszę wygrać, dlatego trenuję bardzo ciężko - mówi 35-letni "Góral".

Roger Bloodworth, szkoleniowiec naszego pięściarza mówił ostatnio, że najlepsza waga dla Adamka to 103-104 kg. Bokser z Gilowic waży jednak nieco mniej, ale i tak sporo w porównaniu z pojedynkiem przeciwko Witalijowi Kliczce, przed którym na ceremonii ważenia zmierzono mu 98 kg.

- Nie ważę się codziennie, ale masa mojego ciała to obecnie jakieś 100-102 kilo. To moja naturalna waga i z taką wyjdę do walki. Od mojego ostatniego występu minęło już pół roku, więc ciało zdążyło odpocząć. Wcześniej walczyłem częściej, stąd organizm regenerował się wolniej - tłumaczy Adamek. - Każdy kilogram masy powoduje, że cios staje się cięższy. Na pewno jednak nie odbija się to na mojej szybkości - zapewnia "Góral.

Księżna Kate na olimpijskim stadionie gra w hokeja ?

 

Więcej o boksie w bokser.org ?