Boks. Adamek wraca na ring 24 marca

Jak dowiedziała się nieoficjalnie redakcja Bokser.org, Tomasz Adamek (44-2, 28 KO) w końcu poznał datę swojego powrotu na ring. Popularny "Góral" nie wie jeszcze kto będzie będzie jego rywalem - ta kwestia ma zostać wkrótce rozstrzygnięta.

Były mistrz świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej oczywiście pozostanie w królewskiej kategorii, a okazją do powrotu będzie gala w "Aviator Sports Complex" w Nowym Jorku 24 marca, gdzie jako główne wydarzenie anonsuje się pojedynek Zaba Judah (41-7, 28 KO) z Vernonem Parisem (26-0, 15 KO), będący zarazem eliminatorem do walki o tytuł mistrza świata kategorii junior półśredniej federacji IBF.

Przypomnijmy, że najbardziej utytułowany polski pięściarz ostatni raz zaboksował 10 września ubiegłego roku podczas wielkiej gali we Wrocławiu, gdy niestety nie sprostał Witalijowi Kliczce, przegrywając przez TKO w dziesiątej rundzie. Wcześniej Adamek piastował jednak pas WBC wagi półciężkiej przez blisko dwa lata, a także zdobył tytuł IBF w junior ciężkiej, który następnie dwukrotnie obronił.

Najważniejsze walki słynnego Angelo Dundee'go

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?