Boks. Brewster: Adamek miał na Kliczkę złą strategię

Zdaniem byłego mistrza świata wagi ciężkiej Lamona Brewstera Tomasz Adamek w niedawno rozegranym pojedynku z czempionem WBC Witalijem Kliczką przegrał, bo nie dysponował wystarczająco dobrymi warunkami fizycznymi, a dodatkowo na walkę z dwumetrowym Ukraińcem obrał błędną strategię.

- Adamek nie był wystarczająco duży ani silny. Nie sądzę też, by miał mocny cios. Miał na tę potyczkę zły plan. Nie można próbować wypunktować boksera-technika, a by zniwelować różnicę w gabarytach, trzeba wykazać się odwagą - ocenił pogromca Andrzeja Gołoty i Władimira Kliczki w rozmowie z rosyjskim portalem sportbox.ru. - Nie twierdzę, że Adamek nie był odważny, po prostu miał złą taktykę. Witalij to wspaniały atleta. Jak można starać się punktować z dystansu, gdy jesteś o tyle mniejszy? To niemożliwe.

Zapytany o to, kto mógłby poradzić sobie w ringu z niezwyciężonym od dawna starszym z braci Kliczko Brewster odparł: - Ten, kto zdecyduje się na prawdziwą walkę. Zawodnicy, którzy nie boją się przyjąć ciosu i potrafią wywierać presję na Witaliju, uderzając dużo na korpus. Myślę, że dobry technik z dobrym lewym sierpem mógłby dopiąć swego.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA