Trener Adamka: Kliczkowie to szachiści

Tomasz Adamek nie jest faworytem zaplanowanej na przyszłą sobotę walki z Witalijem Kliczką. Szkoleniowcowi Polaka, Rogerowi Bloodworthowi nie przeszkadza to jednak twierdzić, że 10 września we Wrocławiu Ukrainiec nie będzie miał szans na zwycięstwo, jeśli potyczki z jego podopiecznym nie potraktuje w stu procentach poważnie.

- Kliczkowie to bardzo mądrzy ludzie. Inaczej nie zdominowaliby wagi ciężkiej w ostatnich dziesięciu latach. Bracia to szachiści i dobrze wiedzą, co robią. Nie sądzę, aby Witalij miał zlekceważyć Adamka. Jestem przekonany, że oglądał jego walki i miał okazję się przekonać, jak rozwija się z każdym kolejnym pojedynkiem. Dlatego do walki będzie przygotowany, nie może być inaczej. To wojownik, który wychodzi na ring, aby walczyć. Wojownikiem jest też Tomasz i dla niego również liczy się prawdziwa walka - argumentuje Bloodworth.

Pojedynek z Kliczką będzie siódmą walką 34-letniego Adamka w wadze ciężkiej i piątą, w której jego głównym szkoleniowcem będzie Bloodworth. Pierwsze dwie potyczki w królewskiej kategorii (z Andrzejem Gołotą i Jasonem Estradą) "Góral" stoczył pod okiem swojego wieloletniego trenera Andrzeja Gmitruka.

Więcej o boksie na Bokser.org ?

Więcej o: