Sosnowski: Adamek powinien wciągnąć Kliczkę na siebie

- Serce oczywiście jest za Tomkiem, natomiast inne elementy przemawiają za Witalijem - przyznaje otwarcie w wywiadzie dla ringpolska.pl były mistrz Europy wagi ciężkiej Albert Sosnowski pytany o typ na wrześniową walkę Tomasza Adamka z czempionem WBC Witalijem Kliczką.

Popularny "Dragon", którego dwumetrowy Ukrainiec znokautował w maju ubiegłego roku, nie przekreśla jednak szans "Górala" na wygraną.

- To jest boks i w ringu dzieją się różne rzeczy. Tomek na pewno jest zmotywowany i świetnie przygotowany do tego, by po raz trzeci zostać mistrzem świata. Tego mu życzę. Wierzę w to, że Tomek na pewno nie odpuści i w sytuacji, gdy będzie wiedział, że walkę przegrywa, pokaże charakter, zaryzykuje i pójdzie na całość - mówi Sosnowski, dodając, że receptą na imponującego gabarytami "Dr Żelazną Pięść" może być szybkość i ringowy spryt Adamka.

- Bardzo trudno jest znaleźć sposób na Witalija, ale wydaje mi się, że Tomek powinien go wciągnąć na siebie, sprawić by Witalij go sięgał, próbując trafić i wtedy szybko kontrować i przepuszczać go na nogach - ocenia warszawski "Smok".

Starcie Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką będzie główną atrakcją zaplanowanej na 10 września wielkiej gali boksu zawodowego, której gospodarzem będzie Stadion Miejski we Wrocławiu.

Polacy na deskach: najsłynniejsze nokauty

 

Więcej o boksie na ringpolska.pl ?

Więcej o: