Boks. Rafael: Mam ogromny szacunek dla Adamka

Jeden z najbardziej cenionych na świecie ekspertów pięściarskich Dan Rafael nigdy nie ukrywał, że jego zdaniem Tomasz Adamek ze względu na swoje niezbyt imponujące, jak na wagę ciężką, warunki fizyczne, nie ma większych szans na odebranie mistrzowskiego pasa WBC mierzącemu dwa metry Witalijowi Kliczce. Swoją opinię felietonista ESPN ponownie przedstawił podczas piątkowego czatu z kibicami, tłumacząc się przy okazji z zarzutu o rzekomą niechęć do polskiego pięściarza.

- Zdecydowanie nie nienawidzę Adamka. On stoczył kilka wspaniałych walk, na paru z nich byłem. Jednym z najlepszych pojedynków, jaki kiedykolwiek widziałem na żywo, jest wojna Adamka z [Paulem] Briggsem. Mam ogromny szacunek dla Adamka - przyznał Dan Rafael, dodając: - Fakt, że uważam, iż dla Adamka Kliczko będzie po prostu za duży i za silny, nie oznacza, że go nienawidzę.

Walka Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką zostanie rozegrana 10 września na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Dla Polaka będzie ona próbą zdobycia mistrzowskiego tytułu w trzeciej kolejnej kategorii wagowej.

Więcej na Ringpolska.pl  ?

Więcej o: