Wimbledon 2011. Wojciech Fibak: Łukasz zasłużył na zwycięstwo

- Tenis bywa niesprawiedliwy. Łukasz zasłużył na zwycięstwo. Był lepszy taktycznie, technicznie, cały czas prowadził grę - komentuje porażkę Łukasza Kubota z Feliciano Lopezem Wojciech Fibak, który oglądał mecz na żywo w Londynie.

Wimbledon: 1/8 finału mężczyzn ? 1/8 finału kobiet ?

Wojciech Fibak o meczu Kubota:

Niby system punktowy w tenisie jest sprawiedliwy, ale jednak nie zawsze wygrywa lepszy. Łukasz zasłużył na zwycięstwo, a Hiszpan nie. Gdyby ten mecz powtórzono 100 razy, Łukasz wygrałby 90. Był lepszy taktycznie, technicznie. Hiszpan nie atakował. Dopiero w samej końcówce Lopez zaczął coś kreować, ruszał do przodu, a wcześniej miał drżącą rękę, grał bojaźliwie. To Łukasz cały czas prowadził grę, nie bał się. Nie wiem, co mógłby jeszcze zrobić lepiej.

Gratuluję Łukaszowi, grał bohatersko i bardzo, bardzo pechowo przegrał.

Czego zabrakło przy meczbolach? Nie wiem, może wróciły na chwilę stare demony, gdy nie wykorzystywał decydujących punktów? Może zaczął myśleć, rozkojarzył się? Z drugiej strony, Łukasz był cały czas konsekwentny, atakował i przy meczbolu też trzymał się tej taktyki. Za to należy mu się brawo.

Wimbledon. Kubotowi do zwycięstwa zabrakło parę piłek i... zdrowia

W końcówce decydowało już zmęczenie. Łukasz praktycznie grał finał Wimbledonu, bo przecież w Londynie występuje od eliminacji, to był jego siódmy pojedynek. A jeszcze turniej był nietypowy, bo przerywany przez deszcz, to męczy podwójnie, bo jest więcej nerwów, ciągłe rozgrzewki, zmiany planów, przedłużone mecze.

Łukasza czescy trenerzy bardzo dobrze przygotowali do turnieju. Ja też od dawna podpowiadałem, że Łukasz powinien konsekwentnie stawiać na atak.

GALERIA: Wimbledon. Łukasz Kubot przegrał bój o ćwierćfinał ?

 

kliknij w miniaturkę, żeby przejść do galerii

 

Łukasza Kubota ? punkt do szczęścia

Więcej o: