Wimbledon 2011. Brytyjczycy: Kim jest Łukasz Kubot?

?Kubot jest jednym z tych tenisistów, którzy po pierwszej rundzie powinni wracać na lotnisko i teraz rozgrzewać się przed meczem pierwszej rundy challengera w Timbuktu. Tymczasem gra bajecznie w meczu z Feliciano Lopezem? - napisał komentator Guardiana w relacji na żywo.

Wimbledon: 1/8 finału mężczyzn ? 1/8 finału kobiet ?

"Kubot ma mocny, płaski serwis i podobnie mocne uderzenia, którymi szybko kończy wymiany. atakował przez pierwsze dwa sety, potem trochę się cofnął. Lopez walczy o przetrwanie, obija Polaka uderzeniami z lewej ręki. Wygrał trzeciego seta, ale to wciąż Kubot jest o koniuszek nosa przed nim" - pisał reporter Guardiana po trzecim secie.

Kubota nie ceni zbyt wysoko również komentator BBC. "W tym momencie wygląda na to, ze rywalem Murraya będzie Polak Łukasz Kubot, nr 93. na świecie, lepiej znany kibicom debla. Jeśli mam być szczery, jestem w stanie wyobrazić sobie trudniejszych rywali dla Szkota... właściwie to całe mnóstwo" - pisze w relacji na żywo.

Jak wspominał specjalny wysłannik Gazety Wyborczej i Sport.pl na turniej w Wimbledonie Anglicy powoli poznają Polaka z ostatnich miejsc pierwszej setki rankingu ATP. Polak jako jeden z niewielu gra serve & volley, czyli po serwisie biegnie do siatki. Tak grano na Wibledonie kiedyś, ale teraz coraz rzadziej. W alejkach między kortami można więc usłyszeć "To ten Polak, który gra serve & volley".

Z czego słynie Wimbledon? Sprawdź, czy wiesz

 

Tak Łukasz Kubot ? grał z Feliciano Lopezem

Więcej o: