Debel Kubot-Marach w półfinale turnieju w Barcelonie

Łukasz Kubot w parze z Austriakiem Oliverem Marachem awansowali do półfinału turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Barcelonie. (pula nagród 1,55 mln euro). W ćwierćfinale po super tie-breaku wygrali z hiszpańskim duetem Andujar - Gimeno Traver 2:6, 6:3, 10-3 i w meczu o finał zmierzą się z wielkimi braćmi Bryanami.

Spotkanie przy stanie 0:2 w pierwszym secie zostało na ponad godzinę przerwane, bo nad kortami w Barcelonie zaczął padać deszcz. Po wznowieniu gry polsko-austriacki duet dość łatwo oddał pierwszego seta, walczyć zaczął dopiero w drugim. Udanie. Kubot z Marachem wygrali drugą partię 6:3, a w super tie-breaku wprost zmietli rywali z kortu - 10:3.

W sobotę zagrają o finał turnieju w Barcelonie z braćmi Bobem i Mike'em Bryanami, którzy w piątek wygrali z duetem Knowles-Mertinak.

O finał i kolację w Stuttgarcie, czyli pojedynek Radwańska - Woźniacka ?