Tenis. ATP Costa Do Sauipe. Wygrana Kubota w I rundzie singla

Łukasz Kubot pokonał Argentyńczyka Eduardo Schwanka 6:7, 7:5, 7:6 w I rundzie turnieju ATP Costa Do Sauipie w Brazylii.

Mecz Kubota ze Schwankiem był niezwykle wyrównany. Polak przegrał pierwszego seta w tiebreaku, ale w kolejnych wykazał swoją wyższość nad rywalem. Kubot w kluczowych momentach potrafił przełamać serwis przeciwnika. W trzecim secie nasz tenisista przegrywał już 3:5, ale doprowadził do tiebreaka, w którym przegrał z rywalem tylko dwie piłki.

Kubot bardzo dobrze wspomina turniej nieoficjalnie nazywany Brasil Open. W poprzednim roku Polak doszedł do finału Costa Do Sauipie. Tam przegrał 1:6, 0:6 z Juanem Carlosem Ferrero. Fatalna postawa Polaka była wtedy wynikiem zmęczenia - Kubot w dwa dni rozegrał pięć meczów (rywalizował także w deblu).

W II rundzie Kubot zmierzy się ze zwycięzcą meczu Juan Ignacio Chela - Rogerio Da Silva Dutra.

87 tysięcy dolarów w kasie Łukasza Kubota ?