Australian Open. Przysiężny poza turniejem

Michał Przysiężny już w pierwszej rundzie pożegnał się z wielkoszlemowym Australian Open. Polak walczył z Rosjaninem Igorem Kunicynem, ale przegrał 7:6 (7-1), 4:6, 4:6, 6:7 (6-8).

Sensacyjna wygrana Kubota

Mecz zaczął się bardzo obiecująco dla Polaka. Przysiężny wygrał pierwszego seta 7:6, a w drugim prowadził już różnicą dwóch gemów (4:2). Wtedy jednak coś w jego grze się zacięło. Z kolejnych dziewięciu gemów Przysiężny wygrał zaledwie jednego i nim się obejrzał, było już 1:4 w trzecim secie. Udało mu się jednak wrócić do meczu i doprowadzić do wyrównania, jednak w decydującym momencie skuteczniejszy okazał się Rosjanin. Kunicyn wygrał dwa kolejne gemy i do awansu brakowało mu już zaledwie jednego seta.

Czwarta, jak się okazało ostatnia partia, pełna była dramatycznych rozstrzygnięć. Przysiężny dwukrotnie odrabiał stratę dwóch gemów i mimo stanu 2:5, doprowadził do tie breaka. W dodatkowej rozgrywce więcej krwi zachował 30-letni Rosjanin. Co prawda Przysiężny zdołał obronić dwie kolejne piłki meczowe przy stanie 4:6, ale ostatecznie nie wyrwał tej partii z rąk rywala.