Kubot zaczął od zwycięstwa

Łukasz Kubot pokonał Niemca Daniela Brandsa 6:2, 6:2 w I rundzie turnieju ATP w Brisbane. We wtorek sezon rozpocznie Michał Przysiężny, a siostry Radwańskie lecą trenować do Australii.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Kubot (ATP 70) zrewanżował się Brandsowi (ATP 104) za zeszłoroczną porażkę w New Haven. W II rundzie imprezy z pulą nagród 420 tys. dol. zmierzy się z rozstawionym z piątką Cypryjczykiem Marcosem Baghdatisem lub Francuzem Florentem Serrą. W Brisbane Polak wystąpi też w deblu, niezmiennie w parze z Austriakiem Oliverem Marachem. W tej samej imprezie zadebiutują w tym sezonie deblistki Klaudia Jans i Alicja Rosolska.

Drugi Polak z pierwszej singlowej setki rankingu, czyli Michał Przysiężny (ATP 86), który niedawno trenował kilka dni z Rogerem Federerem, zacznie sezon we wtorek w katarskiej Dausze. W I rundzie turnieju z pulą 1 mln dol. spotka się z Finem Jarkko Nieminenem (ATP 39). Będzie to rewanż za zeszłoroczną potyczkę w Pucharze Davisa. Polak pechowo przegrał wtedy w pięciu setach, marnując meczbola. W Dausze wystąpi też w deblu Mariusz Fyrstenberg, nietypowo razem z Rumunem Victorem Hanescu. Marcin Matkowski dołączy do partnera dopiero w przyszłym tygodniu w Sydney.

Do Australii lecą siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie (WTA 14 i 193). Nie mają na razie w planie startów, chcą wyłącznie trenować. Starsza z sióstr, która w październiku przeszła operację stopy, decyzję o ewentualnym występie w Australian Open (17 stycznia) podejmie za dwa tygodnie. Urszula wystartuje w eliminacjach.

Nadal i Federer ? zagrali na wodzie

Więcej o: