Tenis. Duży skok Urszuli Radwańskiej w rankingu WTA

Po dojściu do finału turnieju ITF w Saint Raphael Urszula Radwańska zanotowała spory awans w rankingu WTA. Polka w ciągu tygodnia przesunęła się o 46 pozycji! W pierwszej dziesiątce zestawienia zaszły aż trzy zmiany.

Ściągnij na komórkę grę z Agnieszką Radwańską i zagraj w tenisa! ?

Młodsza z sióstr Radwańskich straciła dużą część sezonu przez skomplikowaną kontuzję pleców. Spadła w rankingu poza pierwszą trzysetkę i teraz mozolnie musi nadrabiać stracone punkty. Na szczęście jej forma zwyżkuje.

W minionym tygodniu Polka doszła do finału turnieju rangi ITF we francuskim Saint Raphael (z pulą nagród 50 tysięcy dolarów). Po drodze pokonała między innymi rozstawione: Australijkę Jelenę Dokić, Chorwatkę Karolinę Sprem i Hiszpankę Laurę Pous-Tio. Przegrała dopiero w finale z Amerykanką Alison Riske, dla której było to trzecie turniejowe zwycięstwo z rzędu.

Finał we Francji dał Polce 4 tysiące dolarów i 50 punktów do rankingu, które pozwoliły jej przesunąć się w górę o 46 pozycji. Na czele rankingu wciąż znajduje się Dunka o polskich korzeniach Caroline Woznicki. Na drugie miejsce kosztem Sereny Williams awansowała Wiera Zwonariewa. Poza tym Kim Clijsters wyprzedziła siostrę Sereny, Venus, a Samantha Stosur przesunęła się przed Jelenę Janković.

Czołówka rankingu WTA:

... ...

Do pierwszej dwusetki wszedł Jerzy Janowicz ?

Więcej o: