Koniec sezonu z Mają Włoszczowską

W niedzielę w Warszawie pod szyldem akcji ?Polska na rowery? pożegnamy z Mają Włoszczowską rowerowy sezon. Spotykamy się o godz. 9 na Krakowskim Przedmieściu pod kolumną Zygmunta.

Godzinę później wyruszymy peletonem na zawody na Bemowo. Trasa wiedzie z Krakowskiego Przedmieścia ulicami Miodową, Długą, Bielańską, al. "Solidarności", ul. Leszno, Górczewską, Lazurową, Kaliskiego, Kocjana, Kartezjusza.

Od godz. 11 na stadionie WAT start czasówki - pętla 5-km z elektronicznym pomiarem czasu; o kolejności startu decyduje kolejność zapisów; oddzielne kategorie dla pań i panów. W południe zaplanowaliśmy start w czasówce kadry narodowej kolarzy górskich, w tym czasie przez cztery godziny będą wyścigi na 5-km pętli ze startem zawodników w kolejności zapisów. Będzie można porównać swój czas przejazdu z czasem mistrzyni świata i pozostałych kadrowiczek.

Następnie dwie godziny wyścigów australijskich z udziałem kadry kolarskiej i zawodników, którzy uzyskali najlepsze wyniki czasówki; oddzielne kategorie dla pań i panów; dekoracja i wręczenie nagród zwycięzcom.

Biuro zawodów przy ul. Kartezjusza 1 będzie czynne w sobotę w godz. 12-16 oraz w niedzielę - 9-16. Przy zapisie w biurze zawodów będzie pobierana kaucja 20 zł za elektroniczny chip, dzięki któremu z dokładnością do setnych sekundy będzie mierzony czas przejazdu. Zwrot pieniędzy nastąpi po oddaniu chipu w biurze zawodów.

Na miejscu razem z policją zorganizowane zostanie miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi będą mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy w ruchu drogowym i zdać egzamin na kartę rowerową. Będą też punkty porad prowadzone przez mechaników przygotowujących kadrę rowerową. Planowane są stoiska sklepów rowerowych, punkty sprzedaży rowerowych akcesoriów itp. Na miejscu będzie serwowany kolarski makaron, świeżo wypiekane pieczywo, ciepłe i zimne napoje.

Partnerami akcji są firmy BGŻ i CCC. Organizatorem zaś - Mazovia MTB Marathon Cezarego Zamany.

Więcej o: