Roland Garros. Safina i Tsonga wśród potencjalnych rywali Radwańskiej i Kubota

Brytyjska tenisistka Elena Baltacha będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w 1. rundzie wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Kolejną rywalką może być Dinara Safina, natomiast Łukasz Kubot może się zmierzyć z Jo-Wilfriedem Tsongą. Prestiżowy French Open startuje już 23 maja.

27-letnia Baltacha urodziła się na Ukrainie, ale ma obywatelstwo brytyjskie. Na co dzień mieszka i trenuje na Wyspach. Na ostatnim wielkim szlemie - w Melbourne, dotarła do trzeciej rundy. W Paryżu jeszcze nigdy nie przeszła eliminacji. W ostatnim notowaniu rankingu WTA zajmowała 63. pozycję.

Obie zawodniczki spotkały się już w Dubaju, w 2008 roku. Radwańska wygrała pewnie, tracąc tylko trzy gemy. Polka jest rozstawiona w turnieju z numerem ósmym. Gdy uda jej się pokonać Baltachę, to kolejną rywalką będzie ktoś z pary Sara Errani - Jarosława Szwedowa.

W kolejnych rundach krakowianka może trafić m.in. na jedną z mocnych Rosjanek - byłą liderkę ranking WTA Dinarę Safinę (nr 9.) lub Wierę Zwonariewą (21.)

Swoich rywali poznali także polscy tenisiści. Łukasz Kubot w pierwszej rundzie zmierzy się z Josselinem Ouanną. Michał Przysiężny z kolei o awans do kolejnej rundy będzie walczyć z Michaiłem Jużnym.

Pierwszy rywal Kubota startuje z "dziką kartą". W drugiej rundzie Polak może trafić na lepszego zawodnika w meczu między Niemcem Danielem Brandsem i Francuzem Jo-Wilfriedem Tsongą, rozstawionym z ósemką. Przysiężny po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się w Wielkim Szlemie do turnieju głównego na podstawie rankingu. Natomiast Jużny wystąpi z numerem 11.

Radwańska awansowała w rankingu WTA ?

Więcej o: