Tony Mowbray: Negocjujemy z Arturem Borucem przedłużenie kontraktu

- Rozmowy się toczą, ale wszystkie szczegóły pozostaną między nami. Artur to najlepszy bramkarz jakiego spotkałem - powiedział w środę trener Celtiku Glasgow Tony Mowbray. Klub chce przedłużyć kontrakt z polskim bramkarzem Arturem Borucem. Jego umowa kończy się po najbliższym sezonie.

Wygraj bilety na finał i koszulkę Barcelony! Konkurs ?

Menadżer Celtiku nie chce mówić o szczegółach umowy, ale na łamach prasy nie szczędzi słów pochwały dla Polaka. - Kiedy objąłem klub Artur grał doskonale. W ciągu kilku miesięcy przekonałem się, że to najlepszy bramkarz jakiego w życiu widziałem. Potem, z różnych powodów miał obniżkę formy przydarzyła mu się kontuzja, ale teraz znów jest w formie do jakiej nas przyzwyczaił - twierdzi. - Zagrał bardzo dobrze przeciwko Rangersom, a w meczu z Falkirk miał fantastyczną paradę - dodaje.

Boruc do Celticu trafił w 2005 r. z Legii Warszawa. Szkocki klub zapłacił za niego 1,1 mln funtów. Według "Evening Times" w czasie gry w Celtiku jego cena sięgnęła 15 mln funtów, a w tym momencie klub mógłby go sprzedać za ok. 5 mln funtów.

Wojciech Szczęsny ? odpowiedzią na kłopoty Arsenalu?

Więcej o: