ATP Santiago. Kubot wygrywa w singlu, w deblu i w kasie

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach pokonali 6:3, 7:6 (9-7) Hiszpana Santiago Venturę i Argentyńczyka Juana Ignacio Chelę w pierwszej rundzie turnieju deblowego w chilijskim Santiago (z pulą nagród 400 tys dolarów). Gra w czwartej rundzie Australian Open i pozostałe tegoroczne wyniki przyniosły Kubotowi 132 796 dolarów. Daje mu to trzynaste miejsce wśród najbogatszych tenisistów tego sezonu.

Kubot i Marach są w turnieju rozstawieni z jedynką. W ćwierćfinale zmierzą się z Włochem Paolo Lorenzim i Argentyńczykiem Brianem Dabulem lub z meksykańsko-chilijską parą Santiago Gonzalez, Nicolas Massu.

Kubot wygrywa też w singlu

W pierwszej rundzie singla, 61. w światowym rankingu Kubot pokonał ? sklasyfikowanego dziesięć miejsc wyżej Argentyńczyka Horacio Zeballosa. W drugiej rundzie Polak trafił na 112. w zestawieniu ATP Hiszpana Marcela Granollesa. Jeżeli go pokona, w ćwierćfinale czeka go najprawdopodobniej mecz z czterokrotnym zwycięzcą turnieju w Santiago, Chilijczykiem Fernando Gonzalezem, jedenastą rakietą świata.

Polak wśród najbogatszych

Gra w czwartej rundzie Australian Open i pozostałe tegoroczne wyniki przyniosły Kubotowi 132 796 dolarów. Daje mu to trzynaste miejsce wśród najbogatszych tenisistów tego sezonu. Prowadzi Szwajcar Roger Federer, który zgromadził od początku roku 1,988,720 dolarów.

Dla porównania Agnieszka Radwańska zarobiła w tym roku 98,040 dolarów, i na liście najbogatszych tenisistek w 2010 roku jest szesnasta. ?

Duży awans Łukasza Kubota w rankingu ATP ?

Więcej o: