Ranking ATP. Kubot coraz wyżej

Po udanym występie w Australian Open, Łukasz Kubot odnotował duży skok w rankingu ATP. Polski tenisista awansował o 25 pozycji i zajmuje obecnie 61. lokatę. Jedno miejsce wyżej w rankingu kobiet przesunęła się natomiast Agnieszka Radwańska, która jest 9.

Przed Australian Open Kubot był 86. Start w australijskim turnieju zaliczy z pewnością do udanych. W grze pojedynczej awansował do IV rundy, w której przegrał z wyżej notowanym Novakiem Djokoviciem. Polak występował także w deblu, gdzie ze swoim partnerem Austriakiem Oliverem Marachem dotarł do 1/8 finału. Kubot był pierwszym od 32 lat Polakiem walczącym w Melbourne o awans do ćwierćfinału męskiego singla.

Na pierwszej pozycji w rankingu znajduje się triumfator imprezy Roger Federrer. Drugi jest pogromca Kubota Djoković, a trzeci inny finalista AO - Andy Murray.

W rankingu kobiet na pierwszej pozycji umocniła się Serena Williams. Polka Agnieszka Radwańska odnotowała awans o jedną pozycję i przesunęła się na 9. miejsce. Spadek o trzy pozycje zaliczyła natomiast druga z sióstr - Urszula. Krakowianka jest teraz 75.

Czołówka rankingu mężczyzn (w nawiasie poprzednia pozycja)

Czołówka rankingu kobiet (w nawiasie poprzednia pozycja)

Łukasz Kubot. Skąd wziął się najlepszy tenisista od czasów Fibaka? czytaj tutaj

Więcej o:
Copyright © Agora SA