ATP World Tour Finals. Kubot wciąż niepewny gry w półfinale

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach pokonali Maksa Mirnyja i Andy'ego Rama 4:6, 6:4, 16-14. Mimo drugiego zwycięstwa wciąż nie mogą być jednak pewni gry w półfinale prestiżowej imprezy w Londynie. Do awansu brakuje im jednego seta wygranego w piątkowym meczu z braćmi Bryanami.

Kubot z Marachem wygrywają kolejny mecz! ?

Istnieje niekorzystny scenariusz, który eliminuje Kubota i Maracha. By do tego doszło, Bracia Bryanowie musza pokonać Lukasa Dlouhego i Leoandera Paesa 2:0 w setach, a następnie w tym samym stosunku pokonać Polaka i Austriaka w trzeciej kolejce spotkań. Dodatkowo, w piątek Mirnyj i Ram muszą pokonać Dlouhego i Paesa w swoim ostatnim spotkaniu. Jeżeli wygrają tabelka będzie przedstawiała się następująco:

Tabelka przy niekorzystnym wariancie

Jak wynika z analizy, przy takich rozstrzygnięciach do półfinału awansują pary Mirnyj/Ram i bracia Bryanowie. Kubot i Marach mimo dwóch wygranych przegrają z tymi parami słabszym stosunkiem setów.

Warto też dodać, że Mirnyj i Ram mogą w ostatnim meczu przegrać seta, i to nie wpłynie na ich sytuacje. Tymczasem jeżeli Kubot i Marach wygrają seta w meczu z braćmi, to awansują ich kosztem.

Więcej o ATP World Tour Finals w specjalnym dziale Sport.pl ?