ATP Paryż. Kubot zagra w turnieju głównym

Łukasz Kubot pokonał rozstawionego z czwórką Francuza Florenta Serrę 6:3, 2:6, 6:3 w decydującym meczu kwalifikacji do turnieju w Paryżu (z pulą nagród 2 750 000 euro). Zwycięstwo przybliżyło Polaka do awansu do czołowej setki rankingu ATP.

Mecz trwał godzinę i czterdzieści minut. Kluczem do wygranej Polaka był mocny serwis - w całym meczu Kubot zaserwował trzynaście asów.

Za sam awans do turnieju głównego Polak dostanie 25 punktów do rankingu ATP. Kubot w ostatnim notowaniu zajmował 108. miejsce. Do setnego w rankingu Amerykanina Robby'ego Ginepriego tracił 29 punktów.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie rywalem Kubota w pierwszej rundzie w Paryżu. Wśród potencjalnych rywali są między innymi Szwajcar Stanislas Wawrinka, Czech Tomas Berdych i Rosjanin Marat Safin. Za porażkę w pierwszej rundzie zawodnicy otrzymają 10 punktów, w drugiej już 45. Oznacza to, ze zwycięstwo w kolejnym meczu praktycznie zapewni Kubotowi miejsce w pierwszej setce rankingu ATP. Ostatnim Polakiem, któremu się to udało był Wojciech Fibak.

Pewny udziału w World Tour Finals jest Łukasz Kubot ?