Łukasz Kubot pewny gry w finale sezonu ATP

Łukasz Kubot i Austriak Oliver Marach jako piąta para zapewnili sobie udział w kończącym sezon ATP World Tour Finals. W prestiżowym turnieju w Londynie (22-29 listopada) zagra osiem najlepszych par z rankingu ATP Doubles Race.

Punkty do rankingu można zdobywać już tylko na rozpoczynającym się turnieju w Paryżu. Nie wystąpi w nim para Max Myrnyj (Białoruś) i Andy Ram (Izrael), co w praktyce oznacza, że Kubot i Marach nie spadną niżej niż na ósmą pozycję w rankingu, ostatnią dającą prawo gry w Londynie.

Kubot walczy o pierwsza setkę

W tej sytuacji Polak i Austriak również zdecydowali się nie startować w Paryżu. Marach zagra w turnieju deblowym w parze z Pablo Cuevasem z Urugwaju, podczas gdy Kubot wystąpi jedynie w turnieju singlowym. W sobotę po dramatycznym meczu Polak pokonał Niemca Michaela Berrera w pierwszej rundzie kwalifikacji. Kubot obronił trzy piłki meczowe i ostatecznie wygrał 5:7, 6:4, 7:6 (7-4). W drugiej, decydującej rundzie zmierzy się z rozstawionym z czwórką Francuzem Florentem Serrą. Kubot jest obecnie 108. w rankingu ATP i dobry występ w Paryżu pozwoliłby mu zakończyć rok w pierwszej setce, w której nie był jeszcze nigdy.

Włoskie tenisistki zdobyły Puchar Federacji - czytaj tutaj ?