ATP Stuttgart. Kiefer: Kubot to dla mnie "czysta karta"

Łukasz Kubot stoi przed szansą awansu do drugiego w karierze,i jednocześnie drugiego w tym roku półfinału turnieju z cyklu ATP. W Stuttgarcie jego rywalem w ćwierćfinale będzie Niemiec Nicolas Kiefer.

Kiefer gra w Stuttgarcie bardzo dobrze. W dwóch pierwszych rundach, podobnie jak Kubot, nie stracił dotąd seta, eliminując rozstawionego z trójką Czecha Tomasa Berdycha 6:3, 6:3 i swojego rodaka Simona Greula 6:3, 6:4.

-Wszystko mi jedno z kim zagram w ćwierćfinale - mówił Kiefer portalowi stuttgarter-zeitung.de po meczu drugiej rundy. - Czuję się tu dobrze, i wyniki tylko to potwierdzają - dodał.

Więcej napisał w czwartek wieczorem na swojej oficjalnej stronie internetowej. "W drugiej rundzie okazałem te same walory co w pierwszym meczu" - pisze zawodnik. "Dobry serwis, dobry return i konsekwencja przy siatce. To dało mi awans do ćwierćfinału".

Popularny Kiwi odniósł się też do czekającego go meczu z Kubotem. "Wielu fanów liczyło, ze zagram z Philippem Kohlschreiberem, co zapewniłoby występ przynajmniej jednego Niemca w półfinale. Przede mną jednak mecz z polskim kwalifikantem Łukaszem Kubotem. W tej chwili jest dla mnie czysta kartą. Ale jutro na pewno się to zmieni" - kończy swój piątkowy wpis Kiefer.

Porównanie ćwierćfinałowych rywali