Kubot wygrywa z przyjacielem

Łukasz Kubot wygrał w pierwszej rundzie eliminacji do zawodów w Abierto Mexicano Telcel w Acapulco z Oliverem Marachem 7:5, 6:3. O awans do turnieju głównego Polak zagra z Danielem Koellererem

W pierwszej rundzie eliminacji Kubotowi przyszło się zmierzyć ze swoim parterem deblowym, wraz z którym będzie jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu w Acapulco. W pojedynku singlowym lepszy okazał się Polak.

Obie partie sobotniego spotkania miały wyrównany przebieg. O losach pierwszego seta zadecydował dwunasty gem, w którym to Marach nie zdołał utrzymać własnego podania. W drugim secie Kubot obronił dwa break point, a wykorzystał jedyną szansę na przełamanie do której doprowadził, co zapewniło mu zwycięstwo w tej odsłonie 6:3. Mecz trwał godzinę oraz trzydzieści trzy minuty. Polski tenisista odnotował w nim trzy asy i o jeden więcej podwójny błąd serwisowy. Austriak zapisał natomiast na swoje konto aż dziewięć asów oraz trzy "double faulty".

W drugiej i zarazem decydującej fazie eliminacji, Łukasz Kubot zagra z Danielem Koellererem. Rozstawiony z numerem jeden Austriak pokonał reprezentanta gospodarzy Juana-Manuela Elizondo 6:2, 6:3. Nasz reprezentant zagra po raz drugi w karierze z Koellererem. Niespełna sześć lata temu Austriak wygrał w ćwierćfinale fututresa w niemieckim Kassel 5:7, 6:2, 6:4.

W deblu zagrają jednak razem - rozstawieni z nr. 2. Pierwszymi rywalami polsko-austriackiego debla będą tenisiści z Meksyku Juan-Manuel Elizondo i Cesar Ramirez, posiadacze "dzikiej karty".

W styczniu Kubot i Marach dotarli do półfinału wielkoszlemowego Australian Open, a po udanym występie w Melbourne udali się do Ameryki Południowej, gdzie powtórzyli ten wynik w turnieju ATP w brazylijskim Costa do Sauipe. Przed tygodniem odpadli w pierwszej rundzie w Buenos Aires.