Australian Open: Kubot w drugiej rundzie debla

Polski tenisista Łukasz Kubot w parze z Austriakiem Oliverem Marachem osiągnął w czwartek drugą rundę wielkoszlemowego turnieju Australian Open (z pulą nagród 16,34 mln dol.).

Pierwsza interwencja policji na Australian Open ?

Po sukcesach Mariusza Fyrstenberga i Marcina Matkowskiego oraz sióstr Radwańskich do grona udanie występujących Polaków w grze podwójnej dołączył Łukasz Kubot. Nasz reprezentant wraz z Oliverem Marachem pokonali w pierwszej rundzie Australian Open duet Yen-Hsun Lu - Rainer Schuettler 6:2, 6:1.

Inauguracyjny mecz Kubota i Maracha trwał nieco ponad godzinę. Polak i Austriak od początku do końca panowali nad sytuacją na korcie. Bardzo dobrze serwowali, co ułatwiało im grę w polu. W całym spotkaniu przegrali tylko 9 punktów po własnym podaniu, notując 83% wygranych punktów po pierwszym serwisie. Nasz reprezentant wraz z partnerem równie dobrze returnowali i dobrze prezentowali się przy siatce, nie pozwalając rywalom nawet na chwilę przejąć inicjatywy. Wykorzystali 5 z 10 break pointów i pewnie awansowali do drugiej rundy.

A tam czekają już na nich najwyżej rozstawieni Daniel Nestor i Nenad Zimonjić. Kanadyjczyk oraz Serb są liderami światowego rankingu, a w pierwszej rundzie pokonali 6:3, 6:2 Francuzów Gillesa Simona oraz Jeremy'ego Chardy.

Wynik pierwszej rundy debla :

Łukasz Kubot, Oliver Marach (Polska, Austria) - Yen-Hsun Lu, Rainer Schuettler (Tajwan, Niemcy) 6:2, 6:1

Fyrstenberg i Matkowski zagrają w mikście  ?