Smuda o Feyenoordzie: Przełamaliśmy kolejny polski mit

Trener Lecha Poznań twierdzi, że mimo przemęczenia Lech pokazał się z doskonałej strony. A teraz piłkarzy czekają święta.

Zobacz bramki z meczu Lecha na Zczuba.tv ?

Franciszek Smuda

Wszyscy się cieszymy, że tu wygraliśmy. Przełamaliśmy kolejny mit polskich zespołów, które tu - na Feyenoordzie - nigdy nie wygrały. Lepszego prezentu gwiazdkowego nie mogliśmy sobie sprawić. Czy ta obrona w drugiej połowie była elementem taktyki, czy braku sił? Nie chcieliśmy się narazić na jakąś kontrę. Masę spotkań rozegraliśmy 13-14 zawodnikami i oni naprawdę gonią resztkami sił. Należy im się odpoczynek. W czwartek mamy klubową gwiazdkę i opłatek, w piątek się rozjeżdżamy i każdy ma odpocząć, by się przygotować na dalsze mecze w Pucharze UEFA. Nie myślę jeszcze z kim zagramy w kolejnej rundzie - dodaje.

Gertjan Verbeek

Gratuluję Lechowi i życzę, by dobrze grał po zimie. Zagraliśmy dziś bardzo źle, przez 20 minut Lech grał dobrze w ataku, ciężko nam było. Po przerwie było lepiej, ale miałem już w drużynie sześciu juniorów. Tylko wtedy mieliśmy jakiekolwiek sytuacje. Ciężko się gra w takiej sytuacji.