Bartosz Bosacki powołany. Kwartet lechitów zagra z Irlandią

Czterech piłkarzy Lecha znajdzie się w reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Irlandią. - Leo obiecał, że uszanuje ich zdrowie i nie pozwoli zamęczyć - mówi trener Lecha Franciszek Smuda.

Urban: Zmieniłbym Rogera. Ale na kogo? ?

Na towarzyski mecz z Irlandią - spotkanie w środę w Dublinie - Leo Beenhakker powołał trzech graczy z Poznania, a trzech kolejnych znalazło się na liście rezerwowej. "Kolejorz" gra jednak ostatnio dwa razy w tygodniu i Smuda marzył, by tydzień przed ważnym spotkaniem Pucharu UEFA z CSKA Moskwa jego piłkarze mogli odpocząć. Wczoraj trener Lecha rozmawiał telefonicznie z Beenhakkerem - po niemiecku przez 10 minut. - Leo chce wziąć do kadry czterech piłkarzy: Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Wojtkowiaka, Rafała Murawskiego i Bartosza Bosackiego. Wyczułem, że ich bardzo potrzebuje, chce dobrego meczu reprezentacji w mocnym składzie - mówił Smuda.

Bosacki znalazł się w kadrze, bo urazu doznał Michał Żewłakow. - Też chcemy, by piłkarze Lecha odpoczęli, ale po kontuzji Michała nie mamy kogo wziąć do Irlandii - wyjaśnia asystent Beenhakkera Rafał Ulatowski. Murawski znajdzie się w kadrze, o ile zdoła wrócić do składu poznańskiej drużyny na niedzielny mecz z Polonią Warszawa. W dwóch poprzednich spotkaniach Lecha nie zagrał z powodu kontuzji.

- Leo obiecał mi, że uszanuje zdrowie graczy Lecha. Współczuł mi, że musimy sobie radzić w lidze i pucharach, mając tak wąską kadrę - opowiada trener Lecha i dodaje: - Mam nadzieję, że zagrają tylko po 45 minut. Leo ma największy problem z lewą obroną, zresztą tak jak my.

grand, Poznań Piłka nożna: Cashback 55 PLN od BetClick.com - poleca Mateusz Borek ? - reklama

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.