Tenis. Urszula Radwańska zakończyła sezon. Przez "prześladujące kontuzje"

W Urszula Radwańska poddała mecz w I rundzie kwalifikacji turnieju WTA w Seulu. W środę poinformowała, że w tym sezonie nie wróci już na kort.

To kolejny uraz Radwańskiej w tym roku. W lutym doznała kontuzji kostki podczas turnieju w Acapulco. Nie grała wówczas w turniejach do końca maja.

Po powrocie na kort nie mogła odnaleźć formy. Wygrała tylko sześć z 16 spotkań. Bez powodzenia startowała w eliminacjach Wimbledonu i US Open. Jej najcenniejszy tegoroczny wynik to II runda turnieju WTA w Stanford.

Kolejnej kontuzji młodsza z sióstr Radwańskich doznała w sobotę. W I rundzie kwalifikacji w Seulu przegrała 4:6 pierwszego seta z Czeszką Renatą Voracovą, a na drugiego nie wyszła na kort.

W środę poinformowała fanów, że zdecydowała się zakończyć sezon. "Ze względu na prześladujące mnie kontuzje w tym roku zdecydowałam się zakończyć wcześniej sezon, aby się wzmocnić i lepiej przygotować do kolejnego. Do zobaczenia na korcie już wkrótce" - napisała na Facebooku.

Radwańska jest w tej chwili 216. zawodniczką świata. Ma 240 punktów, ale do końca roku straci jeszcze po 30 punktów za II rundy w Guangzhou i Tianjin. Oznacza to, że kolejny rok zacznie w okolicach 260. miejsca na świecie. Tak nisko nie była od października 2010 roku.

Agnieszka Radwańska w kimonie gra w tradycyjną japońską grę

Więcej o: