Tenis. Urszula Radwańska wśród największych rozczarowań sezonu

Niemieckojęzyczny portal tennisnet.com wybrał pięć ?przegranych? tenisistek ostatniego sezonu, które zanotowały spektakularny regres w rankingu WTA. Na liście jest Urszula Radwańska. - O tym sezonie powinna jak najszybciej zapomnieć - czytamy.

Młodsza z sióstr Radwańskich ma za sobą sezon fatalny. Najlepiej widać to w rankingu WTA - Polka na koniec poprzedniego roku zajmowała 40. miejsce, w tym sezonie spadła na odległą 179. lokatę. "Między lutym a czerwcem Radwańska wygrała tylko jeden mecz. Miało to swoje konsekwencje. Zamiast pewnego miejsca w imprezach rangi WTA, musiała startować w kwalifikacjach do turniejów ITF" - uzasadnia swój wybór do piątki rozczarowań sezonu portal tennisnet.com.

Oprócz Radwańskiej znalazły się na niej była Białorusinka Viktoria Azarenka, która przez kontuzję spadła z drugiego na 12. miejsce w rankingu WTA, Amerykanka Sloane Stephens (spadek z 12. na 36. miejsce), Rumunka Sorana Cirstea (z 22. na 93.) oraz Włoszka Francesca Schiavone (z 39. na 79.).

W przypadku 25-letniej Radwańskiej portal podkreśla jednak, że w końcówce sezonu było nieco pozytywów - Polka doszła do finału turnieju ITF Joué-les-Tours. Powrót do czołowej "50" rankingu WTA będzie dla niej jednak trudny.

Podsumowujemy sezon na kortach: Federer, Janowicz, Monfils...

Czy w przyszłym sezonie Urszula Radwańska wróci do pierwszej setki rankingu WTA?
Więcej o: