WTA w Dausze. Radwańska ograła Wickmayer. O finał z Halep

Agnieszka Radwańska łatwo wygrała ćwierćfinałowy mecz turnieju w Dausze z 72. w rankingu WTA Belgijką Yaniną Wickmayer 6:2, 6:1. W sobotę Polka zagra w półfinale z Rumunką Simoną Halep.

Radwańska z Wickmayer wygrała po raz czwarty w karierze. W piątek z rywalką problemów nie miała prawie wcale. Jedynie w siódmym gemie przy stanie 5:1 i własnym serwisie nie była w stanie wykorzystać dwóch piłek setowych. Wickmayer wykorzystała moment słabości, przełamała podanie Polki. W kolejnym gemie górą była już Radwańska.

W drugim secie Wickmayer doznała kontuzji. Po trzecim gemie (było 2:1 dla Radwańskiej) musiała poprosić o przerwę medyczną, a fizjoterapeutka założyła jej na lewe udo opatrunek rozgrzewający. Belgijka dograła mecz do końca, ale było widać, że nie jest w pełni sił. Serwowała lżej, wolniej biegała. Radwańska to z premedytacją wykorzystała.

O finał turnieju w Dausze Polka zagra w sobotę z Rumunką Simoną Halep, która w ćwierćfinale w dwóch setach rozprawiła się z Włoszką Sarą Errani (6:2, 6:1). Radwańska z Halep grała do tej pory czterokrotnie, wygrała trzy mecze.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone