WTA w Miami. Fibak: Radwańska zreformowała swój tenis

PRZEGLĄD PRASY. Agnieszka wspaniale zmieniła swój tenis. Właśnie w tym objawia się mądrość tenisistki - mówi w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Wojciech Fibak po wygranej Agnieszki Radwańskiej w 1/8 finału turnieju w Miami.

Rozstawiona z czwórką Radwańska w 1/8 finału turnieju w Miami pokonała Amerykankę Sloane Stephens (16.) 4:6, 6:2, 6:0, ale zwycięstwo nie przyszło jej łatwo. Amerykanka, o której pisze się jako o następczyni sióstr Williams, imponuje siłą fizyczną, potężnym forhendem i serwisem - swoje atuty wykorzystała w pierwszym secie wygranym z Polką do czterech.

Ale Radwańska pokazała charakter i wykorzystując swoje doświadczenie oraz spryt, potrafiła wrócić do gry. W drugim secie role się odwróciły - to Polka występowała w roli kata, a Stephens zagubionej dziewczynki. Ostatecznie Polka wygrała tę partię do dwóch. Trzeci, decydujący set, był już tylko egzekucją.

- Agnieszka wspaniale zmieniła swój tenis. W pierwszym secie grała więcej na forhend Amerykanki, bo założeniem było ruszenie jej z miejsca. Gdy to nie przynosiło efektu, gdy przez półtora seta traciła sporo punktów, zaczęła więcej piłek kierować do bekhendu. Zreformowała swój tenis! Właśnie w tym objawia się mądrość tenisistki - chwali Polkę Fibak .

W ćwierćfinale Radwańska trafia na Kirsten Flipkens. Rozstawiona z nr. 30. Belgijka zdążyła sprawić w Miami sporą niespodziankę. Wyeliminowała z turnieju Petrę Kvitovą.