Rajd Dakar. Jak doszło do wypadku Hołowczyca? [WIDEO]

Na oficjalnym kanale YouTube Reprezentacji Polski w Rajdach Terenowych - Poland National Team opublikowano wideo, na którym widać, jak doszło do wypadku, po którym Krzysztof Hołowczyc musiał wycofać się z Dakaru. We wtorek etap czwarty, relacja na żywo w Sport.pl od godz. 16.

Codzienne relacje z Dakaru w smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE

Hołowczyc, jeden z faworytów do wygrania rajdu, rozbił samochód 40 km po starcie trzeciego etapu i oznacza to dla niego koniec rajdu. Polak spadł z wydmy, zarył w piach przednią częścią swego samochodu.

Zobacz wideo

Polak wygrzebał się z piasku, próbował jechać dalej, ale po pewnym czasie okazało się, że nie może prowadzić. Wstępna diagnoza lekarza na miejscu wykazała, że ma złamanych kilka żeber i uraz kręgosłupa. Po przetransportowaniu do jednego ze szpitali w Limie potwierdzono wstępną diagnozę. We wtorek przejdzie kolejne badania .

W tegorocznym Rajdzie Dakar wciąż jedzie Adam Małysz. W poniedziałkowym etapie były skoczek narciarski zajął 23. miejsce i jest 21. w klasyfikacji generalnej.

Pech na pustyni

To ósmy występ Hołowczyca w Rajdzie Dakar i czwarty raz, kiedy nie dotarł do mety. Dwa razy zajmował piąte miejsce, ale poza tymi startami - w 2009 i 2011 r.- i poza debiutem w 2005 r., gdy jeszcze w afrykańskim rajdzie dojechał na metę na 60. miejscu, pozostałe były nieudane. W 2006 r. kłopoty techniczne jego nissana zaczęły się jeszcze w Hiszpanii. Ostatecznie na czwartym etapie przestał pracować silnik. Rok później rozbił się na 13. etapie, skończył z obrażeniami klatki piersiowej. W 2010 roku był szósty w klasyfikacji generalnej, ale na dziewiątym etapie urwał tylny most i wał napędowy w aucie i musiał się wycofać.

Przed rokiem Hołowczyc wreszcie dotarł na szczyt. Wygrał jeden z odcinków, ale przez błąd na jednym z odcinków i awarię samochodu na innym ostatecznie ukończył dziewiąty. - Ktoś niedawno powiedział "Hołowczyc, zaraz, zaraz, rok temu byłeś dziewiąty, nie narzekaj. Przecież niektórzy marzą o takim miejscu". Dla mnie to była jednak porażka - mówił niedługo przed startem rajdu Polak .

Więcej o: