ATP w Dausze. Kubot odpadł w drugiej rundzie

Łukasz Kubot przegrał w drugiej rundzie turnieju ATP Tour na twardych kortach w Dausze z Włochem Simone Bolelli 2:6, 6:4, 6:4.

Był to pierwszy pojedynek Polaka z Włochem. Kubot wygrał łatwo pierwszego seta 6:2, ale później było gorzej. W drugim secie Polak przegrał dwukrotnie swój serwis i cały set 6:4. W trzecim secie Kubot punkty tracił seryjnie, w czterech gemach nie potrafił nawet zdobyć nawet punktu.

Bolelli w ćwierćfinale turnieju zmierzy się z Rosjaninem Mikołajem Dawidienką. Polak na awansie do drugiej rundy zarobił 17,3 tys. dolarów i dostanie 20 punktów do rankingu ATP.

Kubot startuje w Dausze również w deblu razem z Francuzem Jeremym Chardym. W pierwszym meczu pokonali Jabora Mohammeda Aliego Mutawę z Kataru i Egipcjanina Mohameda Safwata 6:1, 6:0. W środowym ćwierćfinale na ich drodze staną Włoch Daniele Bracciali i Austriak Oliver Marach (nr 3.), z którym Kubot dwukrotnie (2009-2010)zakwalifikował się do kończącego sezon turnieju masters - ATP World Tour Finals w Londyńskiej O2 Arena.