WTA w Auckland. Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale!

W II rundzie turnieju WTA w Auckland Agnieszka Radwańska pewnie pokonała Rumunkę Simonę Halep 6:3, 6:1. W ćwierćfinale zmierzy się z Jeleną Wiesniną.

Czytaj relację z meczu Radwańska - Halep ?

Spotkanie rozpoczęło się dla Polki źle. Przegrała już swój pierwszy gem serwisowy. Był to jednocześnie szczyt możliwości Siomy Halep w tym meczu. Szybko oddała swoją przewagę, by później do stanu 3:3 grać z Radwańską gem za gem. Nasz tenisistka po raz drugi przełamała Halep przy stanie 4:3 i pewnie wygrała pierwszego seta.

Drugi set to już zupełna dominacja Radwańskiej. Halep grała nerwowo, niecierpliwie i wyglądała, jakby była pod wrażeniem gry Polki. I słusznie, bo ta raz po raz popisywała się efektownymi zagraniami. Smecze, niespodziewane skróty, celne uderzenia z forhendu raz po raz wzbudzały aplauz publiczności. Rumunka została przełamana trzykrotnie i przegrała 1:6.

- Gram tutaj swój najlepszy tenis już od pierwszego meczu. Teraz w nagrodę napiję się mleka czekoladowego - powiedziała uradowana Polka tuż po meczu.

W czwartkowym ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z Rosjanką Jeleną Wiesniną, który w 1/8 finału pokonała Julię Szwedową 6:2, 6:3. - Na razie nie myślę jeszcze o meczu z Wiesniną. W przeszłości kilka razy z nią grałam i to były trudne mecze - zaznaczyła Radwańska.