WTA Carlsbad. Urszula Radwańska lepsza od Hantuchowej

W poniedziałek Urszula Radwańska w I rundzie turnieju WTA rozgrywanym na kortach w Carlsbadzie pokonała wyżej notowaną Danielę Hantuchową(6:4, 7:5). To pierwsze w karierze zwycięstwo Polki z ta rywalką.

Polka przy stanie 2:2 w pierwszym secie przełamała serwis rywalki. Okazało się to kluczowe dla zwycięstwa w I secie. Młodsza z sióstr Radwańskich w kolejnym gemie obroniła 5 piłek, które mogły dać przełamanie Hantuchowej.

Najbardziej emocjonującym starciem meczu okazał się 5 gem II seta. Radwańska była o krok od przełamania, ale Słowaczka osiem razy doprowadzała do remisu, by w końcu obronić swój serw. Polce udało się zdobyć przewagę dopiero przy stanie 5:5. Swój gem serwisowy, będący ostatnim w meczu, wygrała do 30.

- Wiedziałam, czego oczekiwać. Wiem, jak ona gra. Zagrałam bardzo dobrze, cały mecz byłam skoncentrowana. Walczyłam do końca, wierząc, że jestem w stanie wygrać - skomentowała spotkanie Urszula Radwańska.

W kolejnej rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pary Sloane Stephens, Sorana Cirstea .

Nie można się podniecać, trzeba robić swoje - Jerzy Janowicz?