Wimbledon. "Kerber jest niedoceniania. Stawiam na nią"

- Jeśli Niemka zagra na swoim wysokim poziomie, stawiam na nią. Właśnie z uwagi na to, że umie przyspieszyć grę, a "Isia" ma jeszcze z tym problem - mówi były trener Andżeliki Kerber, Paweł Ostrowski. W czwartek Niemka zagra o finał Wimbledonu z Agnieszką Radwańską. Relacja Zczuba i na żywo w Sport.pl

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Marek Furjan: Komu będzie Pan kibicował?

Paweł Ostrowski*: Trudny wybór, ale raczej wybieram Kerber. Po pierwsze ona zawsze podkreślała, że czuje się Polką. Po drugie, mam dobre wspomnienia ze wspólnej półtorarocznej pracy.

Dziewczyny doskonale się znają. Na czyją korzyść zadziała to w półfinale?

- To w tym momencie nie ma znaczenia. Agnieszka będzie chciała odegrać się za przegraną z ubiegłorocznego US Open i to ona rozpocznie mecz w roli faworytki. Ma więcej tytułów, lepiej grała zawsze na trawie, wygrała juniorski Wimbledon. A Andżelika jest zawodniczką niedocenianą.

Co będzie przewagą Kerber?

- Ciężko znaleźć tenisistkę o podobnym charakterze do Kerber. Ona jest wojownikiem. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, Andżelika umie przyspieszać i kończyć wymiany, zmieniać ich rytm. Notuje także znacznie więcej wygrywających uderzeń od Agnieszki.

W takim razie jaki element zadecyduje o wygranej?

- Uważam, że ten mecz rozstrzygnie się w ich głowach. Mniej znaczenia będą miały sprawy taktyczne i techniczne, a na pierwszy plan wysunie się psychika. Andżelika jest na tyle odporna, że w ważnych i trudnych momentach potrafi zaryzykować i wygrać piłkę, a nie - jak to było w przeszłości - tylko trzymać ją w korcie.

Co będzie atutem Radwańskiej?

- Zazwyczaj są nim przysłowiowe szachy tenisowe, czyli gra na małe pola, tenis kombinacyjny. W tym wypadku są one na równym poziomie w wykonaniu obu. Andżelika też umie zagrać tuż za siatkę, kątową grę ma opanowaną do perfekcji. Jeśli Kerber zagra na swoim wysokim poziomie, stawiam na nią. Właśnie z uwagi na to, że umie przyspieszyć grę, a "Isia" ma jeszcze z tym problem.

Jakie znaczenie ma droga obu dziewczyn do półfinału? Kerber miała trudniejsze rywalki (m.in. Kim Clijsters, którą pokonała 6:1 6:1), a mimo to zachowała równie dużo sił.

- Radwańska i Kerber w ćwierćfinałowych meczach uciekły spod noża. W turniejach tej rangi jest jedna zasada. Jeżeli los daje szansę, tylko najlepsze zawodniczki potrafią z niej skorzystać. Nie wykluczam, że ten mecz może stać na słabym poziomie. Wtedy otworzy się szansa przed Radwańską. Pamiętajmy jednak, że bez względu na to co teraz powiemy, to jest wciąż tylko kobiecy tenis...(śmiech)

Zobacz wideo

* Paweł Ostrowski - były trener czołowych tenisistek świata, m.in. Anny Czakwetadze (w przeszłości nr 5 rankingu WTA), Andżeliki Kerber (WTA 8). Tą drugą wprowadził do czołowej pięćdziesiątki rankingu. Obecnie współpracuje z Martą Domachowską i młodzieżową mistrzynią Polski Agatą Barańską.

Słynne tenisistki i ich piękne kreacje [GALERIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.