WTA w Miami. Rosyjskie media: "Ratujcie naszą Maszę"

PRZEGLĄD PRASY. W sobotę Maria Szarapowa uległa Agnieszce Radwańskiej w finale turnieju WTA w Miami (5:7,4:6). Większość gazet w Rosji ograniczyła się do podania krótkiej informacji o porażce tenisistki. Portal internetowy Sport.ru zaapelował: "Ratujcie naszą Maszę"

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Radwańskiej z Szarapową ?

- Turniej w Miami to kolejna porażka Marii Szarapowej. Awans do finału dużej imprezy i przegrana z tenisistką młodej generacji w decydującym meczu - to zaczyna nosić znamiona kompleksu. Maria zapomina jak grać w tenis. Tak było też tym razem. Szarapowa na własne życzenie utonęła we florydzykim bagnie - napisał największy rosyjski portal sportowy Sports.ru.

New York Times: Radwańska drugą rakietą świata ?

Dziennik "Komsomolskaja Prawda" przypomina, że to trzecia porażka drugiej rakiety świata w finale dużego turnieju w tym roku. - Najpierw był finał Australian Open, Indian Wells i Azarenka, a teraz Agnieszka Radwańska, która nawiasem mówiąc wygrała drugą imprezę w 2012.

Sports.ru zauważył, że przed finałem wszystko wskazywało na wygraną Rosjanki. - Owszem, Agnieszka Radwańska w meczach prowadzących do spotkania z Marią, wygrywała gładko. Ale po pierwsze rywalki Polki były od niej dużo słabsze(Soler-Espinosa i Mugurusi Blanco) albo nie były w najlepszej kondycji(Williams, Bartoli). Po drugie bilans dotychczasowych spotkań obu rywalek zdecydowanie wskazywał na Szarpową(7-1). W końcu - najważniejszy powód do optymizmu - Maria w półfinale przeciwko Woźniackiej zagrała najlepszy mecz ostatnich 10 miesięcy.

Mimo to Rosjanka uległa Polce 5:7, 4:6, ani razu nie przełamując Radwańskiej.

- "Nowa, ulepszona" Radwańska przyjęła tę samą taktykę, co półtora roku temu Karolina Woźniacka. Grę Polki można określić jako estetyczną, a także wojowniczą - ocenili występ Polki dziennikarze Sports.ru.

Zobacz wideo

Bezbłędnie odbijała piłki - Szarapowa o Radwańskiej

Więcej o: