Tenis. Urszula Radwańska z dziką kartą w Indian Wells

Urszula Radwańska jest jedną z ośmiu tenisistek która otrzymała dziką kartę od organizatorów turnieju w Indian Wells. Dzięki temu Polka w zaczynającym się 5 marca turnieju zagra bez konieczności gry w kwalifikacjach.

Więcej informacji o Urszuli Radwańskiej

W rankingu WTA Urszula Radwańska zajmuje 83. miejsce. By znaleźć się w turnieju głównym w Indian Wells w notowaniu z 14 lutego musiała być co najmniej cztery lokaty wyżej. Młodszą z sióstr Radwańskich czekał więc start w eliminacjach, ale pomocną dłoń wyciągnęli do niej organizatorzy.

Przyznali jej oni jedną z ośmiu dzikich kart, uprawniających niżej notowane zawodniczki do startu w turnieju głównym bez eliminacji. Poza Radwańską otrzymały je Amerykanki: Irina Falconi, Sloane Stephens, Jamie Hampton, Coco Vandeweghe, Lauren Davis i Jill Craybas oraz Sania Mirza z Indii.

Wśród mężczyzn dzikie karty otrzymali: David Nalbandian (Argentyna), Sam Querrey, Jack Sock, Denis Kudla i Robby Ginepri (wszyscy USA).

Turniej Indian Wells odbędzie się między 5 a 18 marca na kortach Indian Wells Tennis Garden. Agnieszka Radwańska będzie w nim rozstawiona z numerem 5. W turnieju głównym zagra też Łukasz Kubot.

Znów cały świat usłyszał na kortach język polski [WIDEO]

Więcej o: