Sportowiec Tygodnia #5. Stoch znów najlepszy

Wydawało się, że rywalizacja Kamila Stocha z Justyną Kowalczyk będzie zacięta, ale internauci nie mieli wątpliwości - w głosowaniu na ?Sportowca Tygodnia? na facebookowym profilu rankingu skoczek narciarski dostał 57 proc. głosów. Biegaczka - 31 proc.

Sportowiec tygodnia na Facebooku - bądź na bieżąco!  ?

W głosowaniu za okres 30 stycznia - 5 lutego wzięło udział 594 internautów. Stoch dostał 342 głosy, Kowalczyk - 185, koszykarz Marcin Gortat - 44, piłkarz Jakub Błaszczykowski - 14, a futbolista amerykański Sebastian Janikowski - 9.

Stoch, który w niedzielę wygrał konkurs skoków w Predazzo, w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata awansował na czwarte miejsce.

"Sportowiec Tygodnia" cotygodniowy plebiscyt, w którym internauci wybierają sportowego bohatera minionych siedmiu dni spośród Polaków startujących w kraju i zagranicą oraz zagranicznych sportowców reprezentujących polskie drużyny. Kandydatury przedstawiane są w poniedziałek rano w Sport.pl - dziennikarze serwisu doceniają nie tylko osiągnięcia na boiskach, torach, trasach czy w halach, ale także inne wydarzenia sportowego życia: podpisanie umowy z wielkim klubem, ciekawy, ważny, przełomowy, wstrząsający wywiad czy działalność charytatywną.

Sportowiec Tygodnia 2012

1 (1-8.01) J. Kowalczyk 83 proc.

Kibice Pucharu Narodów Afryki. Tego nie zobaczysz na europejskich stadionach [GALERIA] ?

Więcej o: