Tenis. Radwańska w Australii bez ojca

Nowy Rok Agnieszka Radwańska przywitała już w Sydney, gdzie 9 stycznia rozpocznie sezon. W Australii jest z nią siostra Urszula i trener Tomasz Wiktorowski.

Australian Open - serwis Sport.pl

Turniej Apia International w Sydney to dla najlepszej polskiej tenisistki pierwszy i ostatni przystanek przed startującym tydzień później wielkoszlemowym Australian Open. Próba sił może nastąpić już w pierwszych rundach, bo na liście zgłoszonych jest dziewięć nazwisk tenisistek sklasyfikowanych w czołowej dziesiątce rankingu WTA. Zabraknie tylko Marii Szarapowej, która zmaga się z urazem lewej kostki i najpewniej pierwszym jej występem w 2012 r. będzie turniej w Melbourne.

Od 2009 r. Sydney jest stałym punktem przygotowań Radwańskiej. Nie grała tylko w ostatnim turnieju - z powodu kontuzji stopy.

Ale tym razem wyprawa na antypody nieco się różni. Najistotniejsze, że nie ma zmiany w zwycięskim składzie z drugiej połowy zeszłego sezonu - w roli trenera do Australii pojechał Tomasz Wiktorowski. Dłuższy w porównaniu z poprzednimi wizytami w Sydney będzie też okres aklimatyzacji i treningów na turniejowych kortach przed rozpoczęciem imprezy. W latach 2009 i 2010 team Radwańskich wylatywał z mroźnej Polski siedem dni przed turniejem. Tym razem wylot od startu dzieli aż jedenaście dni.

Decyzja spowodowana jest przede wszystkim głodem gry na punkty z innymi niż siostra zawodniczkami (ostatnie piłki wymieniła podczas turnieju Masters ponad miesiąc temu).

Jak pokazuje przykład Marcina Matkowskiego - wyznaczanie daty męczącej, ponad 30-godzinnej podróży jest sprawą indywidualną. Deblista nie udał się na trwający turniej do Brisbane, ale w Sydney już zagra. Do samolotu wsiądzie w czwartek, a pierwszy w tym sezonie oficjalny mecz rozegra najpewniej za tydzień we wtorek. Powodem dłuższej zimowej przerwy były narodziny córki Mai.

Od 6 stycznia w eliminacjach do turnieju w Sydney brać udział będzie Urszula Radwańska (105 WTA). Przebić się do imprezy głównej będzie ciężko, bo wśród rywalek znajdą się m.in. Lucie Safarova (25 WTA) oraz Daniela Hantuchowa (24 WTA), która wystąpi także w grze podwójnej w parze z Agnieszką Radwańską.

Federer, Nadal i 4000 świec

Więcej o: