WTA w Moskwie. Radwańska: Nawierzchnia mi nie pasowała, czułam się dziwnie

Agnieszka Radwańska przegrała 4:6 6:4 4:6 z Lucie Safarovą (WTA 27) w II rundzie turnieju Kremlin Cup w Moskwie. - Nie grałam dobrego tenisa. Nawierzchnia mi nie pasowała, to nie był mój turniej - skomentowała Polka, która wciąż nie może być pewna występu na kończącym sezon turnieju Masters. Relacja z meczu Bartoli - Pierwak na Sport.pl od godziny 13:00.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

- To był mój pierwszy halowy występ w tym sezonie. Czułam się dziwnie - stwierdziła po meczu Radwańska. Dzięki wygranej Czeszka poprawiła bilans zwycięskich meczów ze starszą z sióstr Radwańskich. Obecnie wynosi on 4-1.

Los Radwańskiej w rękach Bartoli i...Zwonariowej

Polka wciąż jest na ósmym - ostatnim dającym awans do Masters - miejscu rankingu Race. Jej udział w imprezie, która w dniach 25-30 października odbędzie się w Stambule, zależy teraz od wyniku, jaki w Moskwie osiągnie Marion Bartoli. Francuzka jest jedyną konkurentką Agnieszki o miejsce w czołowej ósemce. Aby wyprzedzić Radwańską, Bartoli musi turniej wygrać.

Jej pierwszą przeszkodą w meczu II rundy będzie w czwartek Ksenia Pierwak (WTA 38). W półfinale może natknąć się z kolei na Wierę Zwonariową (WTA 5), która miejsce w Stambule ma już zapewnione. To na jej pomoc najbardziej liczy Radwańska. - Mam nadzieję, że Wiera zrobi mi przysługę - przyznała Polka po porażce z Safarovą.

Masters dla Bartoli? Sprawa otwarta

Wyścig o bilet do Masters znakomicie obrazuje komentarz na oficjalnej stronie kobiecych rozgrywek. "Marion Bartoli potrzebowała trzech zdarzeń do wyprzedzenia Agnieszki Radwańskiej w walce o turniej w Stambule: wygrania turnieju w Osace, porażki Polki przed ćwierćfinałową fazą turnieju w Moskwie, a także turniejowego triumfu w stolicy Rosji. Dwie się spełniły, jedna jest sprawą otwartą" - czytamy w relacji z Kremlin Cup zatytułowanej: "Wczesna porażka Radwańskiej, otwarte drzwi dla Bartoli".

Triumf Agnieszki Radwańskiej w Pekinie. Polka tańczy na korcie [GALERIA]