Robert Radwański: Do Stambułu Agnieszka poleci po triumf!

PRZEGLĄD PRASY: Agnieszka Radwańska odniosła w ciągu dwóch tygodni 11 kolejnych zwycięstw i wygrywając turnieje w Tokio i Pekinie zwiększyła swoje szanse na udział w kończącym rok turnieju Masters w Stambule. - Agnieszka poleci po triumf! - zapowiada ojciec tenisistki na łamach ?SuperExpressu?.

To były dwa najpiękniejsze tygodnie w dotychczasowej karierze 22-letniej tenisistki. Radwańska wygrała turnieje w Tokio i Pekinie i do rankingowego dorobku dopisała aż 1700 punktów. To pozwoliło Polce na powrót do pierwszej dziesiątki rankingu i na przybliżenie się do udziału w kończącym sezon turnieju Masters w Stambule (25-30 października).

Znakomite wyniki Agnieszki przełożyły się na euforię i optymizm Roberta Radwańskiego - ojca i trenera tenisistki. - To wspaniały sukces całego polskiego sportu - ocenił finałowy mecz z Andreą Petković w rozmowie z "SuperExpressem" .

Radwańska ma 95 proc. szans na Masters. Na drodze tylko Bartoli

Udział w Masters zapewniło sobie już siedem zawodniczek: Karolina Woźniacka, Maria Szarapowa, Petra Kvitova, Viktoria Azarenka, Na Li, Wiera Zwonariowa oraz Samantha Stosur. O ostatnią, ósmą lokatę walczą Agnieszka Radwańska i Marion Bartoli. Według notowania Race (10.10.2011r.) Francuzka traci do Polki aż 485 punktów.

Z walki o Stambuł odpadła natomiast Andrea Petković. Niemka, która w finale imprezy w Pekinie przegrała z Radwańską 5:7 6:0 4:6, wycofała się z turnieju w Linzu.

Więcej o: