Euzebiusz Smolarek: Oferta z Kataru? Nie do odrzucenia

47-krotny reprezentant Polski Euzebiusz Smolarek podpisał dwuletni kontrakt z Al-Khor - dziesiątym zespołem liczącej 12 drużyn Qatar Stars League. - Propozycja z Cypru była bardzo konkretna - mówi Sport.pl Ebi Smolarek.

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

- Dostałem propozycję i, jak to się mówi, nie mogłem powiedzieć "nie". Była bardzo konkretna. Wszystko potoczyło się szybko, obu stronom zależało na podpisaniu kontraktu. Dla mnie najważniejsze, że w zespole chciał mnie francuski trener Allain Perrin. To daje nadzieję, że będę grał - mówi Sport.pl Smolarek, który wczoraj po raz pierwszy trenował z nową drużyną.

PZPN słusznie zawiesił Piszczka. Smuda nie powinien go powołać, nawet jak się odwoła

W ubiegłym tygodniu 30-letni napastnik, który dla polskiej kadry zdobył 20 bramek, rozwiązał kontrakt z Polonią Warszawa. Uzgodnił, że dostanie 100 tysięcy euro, czyli trzy z dwunastu pensji, które zostały do końca umowy, i odejdzie. - Chciałem zostać w Polonii. Właściciel miał inne zdanie, nie pozwolił mi trenować z pierwszym zespołem, nie pozwolił w Młodej Ekstraklasie. Nie było sensu, żebym biegał wokół boiska.

Kilkadziesiąt godzin po tym Smolarek był już w Azji. Tym transferem zabezpieczy na wiele lat rodzinę, ale chyba przekreślił szansę na grę w Euro 2012. - Jeśli będę dobrze grał i strzelał gole, dotrze to do Polski. Reprezentacja zawsze była dla mnie najważniejsza, ale powołania nie są moim zmartwieniem, bo nie zależą ode mnie. Kiedyś w katarskim Al-Rayyan grał Jacek Bąk i zagrał w finałach MŚ w 2006 roku. Kiedy byłem w Polonii, grałem pod nosem trenera Franciszka Smudy i też nie zawsze dostawałem powołanie. W lidze katarskiej gra dwanaście drużyn, w każdej może być maksymalnie czterech zawodników spoza kontynentu, więc dostać się tutaj wcale nie jest tak prosto. Przypadkowych i słabych graczy szejkowie nie zatrudniają. Po tym, co tu zobaczyłem, jestem szczęśliwy. Pełen profesjonalizm, pierwsza klasa.

W poprzednim sezonie Al-Khor wygrał cztery z 22 meczów ligowych.

Przyszłość Grzegorza Rasiaka ? jeszcze nierostrzygnięta

Więcej o: