Żukowski: To bolesna sportowa i wizerunkowa klęska Janowicza

"Mam nadzieję, że w Janowiczu nie ma nieodwracalnej woli bycia gburowatym i w końcu zrozumie - jak powiedział dawno temu Roger Federer - że bardzo miłe być ważnym, ale jeszcze ważniejsze być miłym" - pisze w felietonie w "Rzeczpospolitej" Mirosław Żukowski.

"Mieliśmy prawo oczekiwać, że Jerzy Janowicz zaprowadzi nas na salony równie szybko, jak po pamiętnym sukcesie w Paryżu uczynił to we własnych sprawach w rankingu ATP" - zaczyna swój felieton Żukowski , wprost nawiązując do słów Janowicza, który po przegranym meczu z Marinem Ciliciem pytał dziennikarzy: kim jesteście, by mieć oczekiwania?

"To, co stało się w hali Torwaru, jest bolesną sportową i wizerunkową klęską Janowicza. Puchar Davisa to jedyna okazja, by polscy kibice zobaczyli go na żywo, a on nie tylko przegrywa, lecz także w kuluarach zachowuje się fatalnie. Poucza dziennikarzy, odpowiada agresywnie na spokojne pytania, słowem - widać wyraźnie, że pod względem emocjonalnym młodzieniec z Łodzi ma poważny problem. (...) w Warszawie nie poradził sobie z presją, wysłał fatalny sygnał kibicom tenisa i sponsorom, którzy już mu zaufali. Jak niedobre skutki mogą mieć dwa, trzy niemądre zdania, Polski Związek Tenisowy przekonał się już po igrzyskach w Londynie, gdzie sportowo i wizerunkowo zawiodła Agnieszka Radwańska. Miał być poważny sponsor i do dziś go nie ma" - pisze dalej Żukowski.

Mam nadzieję, że w Janowiczu nie ma nieodwracalnej woli bycia gburowatym i w końcu zrozumie - jak powiedział dawno temu Roger Federer - że bardzo miłe być ważnym, ale jeszcze ważniejsze być miłym. Nie mam najmniejszych problemów z radością po sukcesach Janowicza, chciałbym jedynie zacząć bardziej się smucić po jego porażkach" - wyznaje Żukowski, oddając to, co czuje wielu tenisowych fanów w całej Polsce.

Cały felieton na stronie rp.pl

Więcej o sprawie Janowicza:

Janowicz przegrał z Ciliciem i zmęczeniem [RELACJA]

Awantura na konferencji Janowicza [WIDEO]

Czytelnicy podzieleni po słowach Janowicza

Sportowcy nie zgadzają się z Janowiczem. "Nie trenujemy w szopach"

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o: