Jerzy Janowicz awansował do półfinału turnieju w Paryżu!

Łódzki tenisista we wspaniałym stylu pokonał Serba Janko Tipsarevicia (3:6, 6:1, 4:1) i awansował do półfinału prestiżowego turnieju masters w Paryżu.

21-latek z Łodzi, który w tym roku przebojem wdarł się do pierwszej setki rankingu ATP, robi furorę na kortach w Paryżu. Po przebrnięciu eliminacji już w turnieju głównym najpierw pokonał Phillipa Kohlschereibera i Marcina Cilicia, czyli dwóch zawodników z czołowej 20 rankingu, a następnie ograł samego Andyego Murraya, trzeciego tenisistę świata i złotego medalistę z ostatnich igrzysk olimpijskich.

W piątek łódzki tenisista osiągnął kolejny wielki sukces. W trzech setach pokonał Serba Janko Tipsarevicia, dziewiątą rakietę świata. Początek meczu jednak wcale tego nie zapowiadał. Janowicz był spięty, popełniał błędy a pierwszy punkt zdobył dopiero w drugim gemie. Rozkręcał się powoli, ale w końcu opalił. Pewnie wygrał drugą partię, a w trzeciej urządził sobie prawdziwą demolkę, bombardując przeciwnika swoimi atomowymi serwami (przekraczającymi ponad 220 km/h). Spotkanie zakończyło się przy stanie 4:1 dla łodzianina. Tipsarević skreczował. Następnym rywalem Janowicza będzie Francuz Gilles Simon (20. w rankingu ATP).

Za awans do półfinału w Paryżu łodzianin otrzyma ponad 120 tys. euro i 385 punktów do rankingu. Oznacza to, że w najbliższym notowaniu znajdzie się już w czołowej 40 i odzyska miano najwyżej klasyfikowanego Polaka.

Więcej o: