Turniej ATP w Paryżu. Janowicz wygrał z Tipsareviciem i jest w półfinale

Jerzy Janowicz zaczął, podobnie jak z Murrayem, od straty seta, ale potem było już tylko lepiej. Do tego stopnia, że w decydującej partii Janko Tipsarević skreczował przy stanie 4:1 dla Polaka.

Janowicz przystępował do walki z Tipsareviciem uskrzydlony środowym zwycięstwem nad Andym Murray'em. Polak miał jednak pewne problemy z wejściem w mecz. W pierwszym secie popełniał sporo błędów, miał problemy z trafieniem w kort i z rozstrzyganiem wymian z Tipsareviciem na swoją korzyść. Wygrał tylko trzy gemy, ale już pod koniec pierwszej odsłony widać było poprawę w jego grze.

W drugim secie oddał Serbowi tylko jednego gema. Demolował serwisem, ale zasmakował też w dropszotach, którymi zaskakiwał rywala. Tipsarević wyraźnie słabł, a trzeci set był już popisem gry Polaka. Przed jego rozpoczęciem Serb długo konsultował się ze swoim sztabem, wyszedł jednak na kort. Wytrzymał pięć gemów, poddał mecz przy stanie 4:1 dla Polaka w trzecim secie.

Rywalem Janowicza w półfinale będzie Francuz Gilles Simon. Relacja na żywo z tego meczu w sobotę w Sport.pl