PŚ w Oslo. Hula wygrał kwalifikacje! Stoch zdyskwalifikowany i przywrócony!

Stefan Hula skoczył 126.5 metra i wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego w Oslo. Kamil Stoch najpierw został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty, ale potem dyskwalifikację cofnięto! Wszyscy Polacy przeszli eliminacje. W sobotę o 16:00 zawody drużynowe. Relacja na żywo na Sport.pl i Sport.pl LIVE.

Hula, który w tym sezonie prezentuje się zaskakująco dobrze, potwierdził swoją równą i solidną dyspozycję. 126,5 metra pozwoliło 30-latkowi na wygranie kwalifikacji i to z przewagą 2,4 pkt nad drugim Andreasem Wellingerem z Niemiec. Trzeci był Austriak Manuel Poppinger. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki (124 metry).

Kamil Stoch podczas piątkowych treningów skakał słabo. Potwierdził tę dyspozycję również w skoku eliminacyjnym. Uzyskał 113,5 metra i zajął 20. miejsce. Skoczek był też bohaterem zamieszania, bo po swojej próbie 28-latek został zdyskwalifikowany za zbyt długie narty. Po kilkunastu minutach sędziowie ostatecznie odwołali swoją poprzednią decyzję.

W konkursie zobaczymy pozostałych Polaków, którzy - z wyjątkiem Macieja Kota - prezentowali podobną formę, jak ostatnio. 17. miejsce zajął Andrzej Stękała (118 metra), 21. Bartłomiej Kłusek (114,5) i 22. wspomniany Kot (114,5).

W sobotę w Oslo odbędzie się konkurs drużynowy. Trener Łukasz Kruczek nie podał jeszcze czterech nazwisk, które powalczą w rywalizacji państw.

Czy brat Adama Małysza skakał? Co wiesz o rodzeństwach w sporcie? [QUIZ]

Zobacz wideo
Więcej o: