Skoki narciarskie. Kruczek: We wtorek decyzja w sprawie Stocha w Kuusamo

Stan Kamila Stocha poprawia się. - Badania pokazały, że kość nie jest uszkodzona, obrzęk został ściągnięty, wygląda to optymistycznie - powiedział Pawłowi Wilkowiczowi ze Sport.pl trener polskiej kadry skoczków Łukasz Kruczek. Kwalifikacje do PŚ w Kuusamo odbędą się w czwartek o 17. Relacja na żywo w Sport.pl, transmisja w Eurosporcie.

W Klingenthal podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata Stoch wziął udział jedynie w treningach. Odpuścił kwalifikacje, a następnie także starty w sobotnim konkursie drużynowym i niedzielnym indywidualnym. Powodem była kontuzja stawu skokowego.

- W piątek podczas treningu poczułem ukłucie w stawie skokowym, choć nic nie zrobiłem. Nie stałem krzywo, nie ruszałem gwałtownie... Zabolało, po prostu. Później - przez kilka godzin - nie było problemu, a po drugim skoku treningowym zdjąłem buta i nie byłem w stanie ruszyć nogą. Do tej pory nie wiem, co dokładnie się stało, są tylko domysły. W poniedziałek muszę przejść badania - powiedział Stoch "Przeglądowi Sportowemu" .

Stan lidera polskich skoczków się poprawił. - Badania pokazały, że kość nie jest uszkodzona, obrzęk został ściągnięty, wygląda to optymistycznie, ale ostateczna decyzja w sprawie startu w Kuusamo zapadnie jutro - powiedział w poniedziałek Kruczek.

Więcej o: